fbpx
Menu

Skarda stogui: kaip pasirinkti tinkamiausią?

Vienas pagrindinių elementų, lemiantis estetišką bei tvarkingą namo išvaizdą, yra stogas. Lietuvoje populiarumo laurus skina skardinė stogo danga, dar vadinama plienine. Skarda stogui užkariavo lietuvių širdis dėl savo optimalumo kokybės ir kainos atžvilgiu. Tačiau kai tokie skardos gaminiai stebina savo pasirinkimo galimybėmis ir didžiuliu asortimentu, pirkėjai suklūsta. Kokia skarda tinkamiausia jiems? Ar išvis verta pirkti tokią dangą? Kokia yra stogo dangos skardos kaina? Atsakymus į šiuos ir dar daugiau klausimų rasite straipsnyje.

Į KOKIUS PAGRINDINIUS TIPUS YRA IŠSKIRIAMI STOGO DANGŲ PROFILIAI?

Yra trys pagrindiniai stogo dangų profilių tipai:

  1. Čerpinio profilio tipas. Jis labai panašus į tikras molines čerpes. Jei nuspręsite pirkti matines čerpes, paprastam žmogui bus labai sunku atskirti, ar tai – tikrai čerpinis, ar tiesiog skardinis stogas. Didelis pliusas yra tai, kad čerpinio profilio skardos lakštai gaminami itin patogaus ilgio, todėl montavimas yra paprastas ir greitas. Tiesa, jei viskas nebus sudėta pagal reikiamą instrukciją, varžtus teks sukti neteisingose vietose. O tai vizualiai gadins bendrą vaizdą.
  2. Trapecinio profilio tipas. Šis taip pat gali pasigirti itin lengvu montavimu. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad skardinį trapecinį profilį galima montuoti ir ant žemesnių stogo nuolydžių. Be to, verta paminėti, kad dažniausiai yra naudojamas ant pramoninių pastatų sienų ir stogų.
  3. Klasikinio profilio tipas. Klasikiniai skardiniai valcuojami ir užspaudžiami stogai vizualiai yra labai panašūs, tad atskirti šiuos gali tik specialistas, dirbantis su stogais ir išmanantis savo darbą. Jie skiriasi montavimo principu – valcuojamas stogas susimontuoja tvirčiau, nes skardos lakštai vienas su kitu susivalcuoja, tačiau tam reikia turėti specialiai skirtas reples. Užspaudžiamas profilis montuojasi daug paprasčiau, nes vienas su kitu susijungia per „dantuką“. Verta žinoti, kad klasikinio stogo skardos kaina yra didesnė nei čerpinių profilių. Stebina savo paprastu montavimu ir yra labai plačiai naudojamas ant pramoninių ir administracinių pastatų stogų.

KOKIOMIS SAVYBĖMIS PASIŽYMI SKARDINIS STOGAS?

  • Skarda stogui yra ypač sandari ir priešpriešinis vėjas pro jį tikrai nepripustys lietaus vandens. Tad jei gyvenate ten, kur vėjas ir lietus – dažni svečiai, geriausia rinktis būtent plieninę dangą.
  • Ne vieną pirkėją maloniai nudžiugina skardinio stogo dangos kaina bei įrengimas. Tai yra itin pigu ir labai paprasta įrengti.
  • Plieninio stogo platus asortimentas nustebina visus klientus. Galima rinktis tarp įvairių formų, spalvų bei ilgaamžiškumo – egzistuoja net ir metalines čerpes imituojančių stogo dangų. Tereikia išsirinkti tinkamiausią būtent savo namui.

PAGRINDINIAI MITAI APIE STOGO SKARDĄ

Apie plieninę stogo dangą žmonės yra sukūrę begalę mitų, kuriuos specialistai galėtų greitai paneigti. Vienas žinomiausias mitas yra apie tai, kad skarda stogui nuo saulės labai įkaista, gali pasireikšti ir skardos lankstymas. Bet įrengus teisingą ventiliaciją stogo konstrukcijoje, tokie reiškiniai tikrai nesukels jokių rūpesčių. Tokius niuansus taip pat gali išspręsti ir didesnis nei 40 centimetrų vatos izoliacinis sluoksnis arba tam tikra plėvelė, kuri montuojasi ant grebėstų. Kitas paplitęs mitas – skardiniai stogai sukelia didžiulį triukšmą, kai lyja lietus. Šis taip greitai išplito, kad net buvo atliktas tyrimas su 3 skirtingomis stogo dangomis (skardiniai stogai, čerpiniai, dar žinomi kaip moliniai, stogai ir bituminiai stogai) ir išmatuotas jų keliamas triukšmas decibelais. Visų stogų triukšmo lygis buvo beveik vienodas. Tai įrodo, kad triukšmo problema tikrai negresia, jei stogo dangos skarda bus įrengta teisingai.
 
 
Atsakymo į klausimą, ar jums tinka aprašyta stogo danga, nėra. Turite pagalvoti, ar jus tenkina jos savybės ir kokie jūsų reikalavimai. Tačiau tikrai ne dėl nieko tiek lietuvių mėgsta skardinį stogą, tad verta į jį atkreipti dėmesį.
Patiko?