Menu

Slapukų naudojimo taisyklės

Kas yra slapukas ir koks jo tikslas?

Slapukas yra mažas failas, kuris siunčiamas į naršyklę ir išsaugomas jūsų įrenginyje kai apsilankote internetinėje svetainėje, pavyzdžiui https://kreiner.lt.

Slapukai suteikia galimybę internetinei svetainei veikti efektyviau ir pagerinti savo paslaugas, be to, teikti informaciją svetainės administratoriams statistikos ar reklamos tikslais. Visų pirma siekiant individualizuoti navigacijos patirtį prisimenant jus (pavyzdžiui atpažįstant prisijungiant prie savo paskyros, neberodyti jums neaktualių reklamos pasiūlymų ir t.t.).

Kokius slapukus ir kokiais tikslais mes naudojame?

Mūsų svetainėje naudojama įvairių rūšių slapukų ir panašių technologijų, kurių kiekvienas turi specifinę funkciją. Žemiau lentelėje detalesni paaiškinimai.

Navigacijos slapukai Šie slapukai yra būtini tam, kad galėtumėte naršyti interneto svetainę ir naudotis jos funkcijomis, tokiomis kaip prieiga prie saugių interneto svetainės sričių. Be šių slapukų negalėtų būti pirkimo internetu.
Funkciniai slapukai Šie slapukai leidžia interneto svetainei įsiminti jūsų pasirinktus dalykus (tokius, kaip jūsų prisijungimo duomenys) ir pasiūlyti patobulintas, jums asmeniškai pritaikytas funkcijas.
Jei įdėjote prekę į savo pirkinių krepšį, ir uždarėte naršyklės langą neatlikę pirkimo, šie slapukai leidžia tęsti apsipirkimą kitą kartą apsilankius mūsų svetainėje (per ribotą laikotarpį) – krepšelyje rasite tas pačias prekes kurias buvote įsidėję.
Funkciniai slapukai nėra būtini interneto svetainėje, tačiau pagerina navigacijos kokybę ir vartotojų patirtį.
Analitiniai slapukai Šie slapukai naudojami mūsų svetainės lankytojų navigacijos metodų statistinei analizei parengti. KNYGOS.lt šių slapukų gautus rezultatus naudoja anonimiškai ir išskirtiniai tik statistikos tikslams. Svetainė naudoja tam tikrų trečiųjų šalių paslaugas, kurios nepriklausomai, įdiegia savo slapukus.
Tiksliniai arba reklaminiai slapukai Šie slapukai naudojami norint parodyti prekes, kurios galėtų dominti jus ar pasiūlyti panašias, kurias jau žiūrėjote.
Trečiosios šalies slapukai yra tie, kurie buvo išsiųsti mūsų patikimų trečiųjų šalių įmonių. Šie slapukai kitose svetainėse leidžia jums matyti reklaminius skydelius su peržiūrėtomis prekėmis arba kitais aktualiais pasiūlymais (retargetingas). Mes neturime priėjimo prie trečiųjų šalių slapukų informacijos ir informacija yra visiškai jų kontroliuojama.
Socialinių tinklų slapukai Šie slapukai yra būtina norint savo socialinio profilio paskyroje naudoti KNYGOS.lt svetainės informaciją. Pavyzdžiui, jie naudojami jums norint pasidalinti savo paskyroje preke draugams arba išreikšti savo patikimą. Socialinių tinklų slapukai neįtakoja navigacijos mūsų svetainėje.

Duomenys apie kaupiamus slapukus

Slapukas Tipas Galiojimo laikas Paskirtis Ar slapukas būtinas
 DEFAULT_CART Funkcinis 180 d. Slapukas naudojamas krepšelio funkcijai neprisijungusiems vartotojams Taip
 PHPSESSID Navigacijos Sesijos metu Šis slapukas naudojamas siekiant atpažinti lankytoją. Taip
 __utma, a_utmb, __utmc, __utmt, __utmz, _ga, _gat Analitinis Iki 1 metų Slapukai naudojami statistinei informacijai apie interneto svetainės lankomumą rinkti. Jokių asmeninių duomenų jie nesaugo ir neperduoda. Taip
 cookieconsent_dismissed Funkcinis 2 metus Slapukas naudojamas įsiminti ar vartotojas sutiko, kad naršant KNYGOS.lt būtų saugomi slapukai Ne
 intercom-id Funkcinis 20 metų Slapukas naudojamas identifikuoti bei atsiminti vartotoją gyvos pagalbos lange. Be jo nebūtų galimybės tiesiogiai bendrauti su KNYGOS.lt klientų aptarnavimo specialistais Taip
 visitor_id Navigacinis 1 metai Slapukas naudojamas atpažinti lankytoją nepriklausomai nuo to, ar jis turi vartotojo paskyrą, naudojasi skirtingomis naršyklėmis ar pan. Slapukai naudojami siekiant pagerinti lankytojo patirtį apsiperkant el. parduotuvėje.  Taip
 optiMonkClient Tikslinis 4 metai Slapukas naudojamas įsiminti vartotoją ir jo veiksmus, tam kad nerodyti neaktualių pasiūlymų. Padeda pagerinti vartotojo patirti ir pateikti tik aktualius pasiūlymus. Ne
 optiMonkSession Tikslinis Sesijos metu Slapukas naudojamas tik sesijos metu, tam kad nerodyti neaktualių pasiūlymų. Padeda pagerinti vartotojo patirti ir pateikti tik aktualius pasiūlymus. Ne
 mc_eid, mc_cid Funkciniai 30 d. Slapukai naudojami identifikuoti ar vartotojas užsiprenumeravęs naujienlaiškį. Ne

 

Kaip aš galiu išjungti slapukus ir valdyti savo nuostatas?

Daugumoje naršyklių per nustatymus galima išjungti slapukus. Nepaisant to, mes primename jums, kad išjungus navigacijos arba funkcinius slapukus gali turėti įtakos svetainės veikimui ir/arba apriboti mūsų galimas suteikti paslaugas.

Žemiau pagal naršykles yra nurodymai, kurių pagalba galite valdyti slapukus:

Norėdami išjungti analitinius slapukus ir užkirsti kelią Google Analytics rinkti duomenis apie jūsų navigaciją, galite papildomą naršyklės įskiepį čia: tools.google.com/dlpage/gaoptout.