Menu

Sklandus stogo dangos keitimas

Visi norime turėti grąžų ir ekonomišką namą, bet kiekvieno namo grožį dar labiau išryškina elegantiška stogo danga. Juk stogo danga tai tarsi namo kepurė, kuri turi būti numegzta iš gražių ir kokybiškų siūlų.

Pirmas stogo dangų keitimo etapas yra stogdengių pasirinkimas. Į šią dalį reikia žiūrėti kaip į užduotį, kurią reikia labai kruopščiai atlikti. Geriausia rinktis stogdengius, tuos kuriuos rekomendavo draugai, pažystami, kurie liko patenkinti jų darbu. O patenkinti jie lieka tada, kai stogdengiai tariasi su jais dėl stogo grožio elementų, darbus atlieka kokybiškai ir laiku, nes atminkite jei renovuojate seną stogą yra labai didelė tikimybė, kad Jūsų namą gali užlieti lietus, todėl viskas turi būti atlikta greitai ir sklandžiai. Na o jeigu tokių draugų ar pažystamų nėra, kurie gali rekomenduoti stogdengius, tada teks ieškoti  interneto ar laikraščių skelbimuose. Šioje gausybėje labai sunku išsirinkti, tad skambindami užduokite tokius klausimus: kada gali pradėti? per kiek laiko padarys? ar gali duoti adresą klientų, kur galima būtų nuvažiuoti ir apžiūrėti jų atliktų darbų kokybę. Jeigu adreso neduoda reiškia jie bijo, kad ten nuvyksite ir sužinosite neigiamos informacijos apie kokybę ir galų gale apie juos pačius. O jeigu gausite adresą, būtinai į ten nuvykite ir dar pasistenkite pakalbėti su šeimininkais. Tokiu būdu Jūs apžiūrėsite ar nėra brokų, taip pat sužinosite ar stogdengiai yra patikimi, ar laiku ir iki galo atlieka darbus.

Antrasis etapas yra stogo dangos tiekėjo pasirinkimas. Pastarųjų taip pat apstu. Kaip išsirinkti iš šios gausos? Pirmiausia, stogo dangų pardavėjas turi operatyviai pateikti pasiūlymą, reikalui esant atvykti pas Jus ir išmatuoti stogą, pateikti kokybę įrodančius dokumentus, tokius kaip gamintojo atitikties deklaracija, taip pat privalo įsipareigoti pristatyti stogo dangą, neilgiau nei per dvi savaites, nes gali būti taip, kad Jūsų stogas jau atidengtas ir nuo lietaus saugo tik plėvelė, o  Jūs juk žinote kokios būna vasaros liūtys. Patikimi tiekėjai turi sukomplektuoti pilną stogo komplektą, na nebent Jūs pats turite laiko lakstyti po parduotuves ir komplektuotis, bet atminkite dar patirsite kuro sąnaudas, o sutaupytą brangų laiką galite skirti šeimai, hobiui ar kitiems darbams. Pagalvokite ir apie tai, kas bus jeigu sukomplektuotų medžiagų bus per daug ar per mažai. Jeigu per daug sukomplektavo tiekėjas turėtų suteikti grąžinimo galimybę, o jei per mažai tai bent nemokamai ir skubiai galėtų pristatyti tiesiai į statybos vietą, nes trūkumas taip pat atideda stogo dengimo darbų pabaigą. Juk Jums nepatinka betvarkė ir amžinos statybos. Na o jeigu nusprendėte stogo dangą dengti pats, tai pasirinkite tokį stogo dangos tiekėją, kuris konsultuotų visais stogo dengimo klausimais. Nebijokite aptarti šių visų dalykų su savo tiekėju ir netgi pareikalaukite, tai kas Jums svarbu, kad būtų įtraukta į tiekimo sutartį. Nesusižavėkite labai mažomis stogo komplektų kainomis, beje ir stogdengių, nes po mažomis kainomis slypi tiekėjo ar stogdengio problemos, tokios kaip neprofesionalumas, prasta kokybė, nepilnas komplektas, nesugebėjimas organizuoti sklandaus tiekimo ar darbo, kartais net finansinės jų problemos, dėl kurių jiems tokie užsakymai yra gyvybiškai svarbūs, todėl imasi drastiško kainų mažinimo, kad nurungtų konkurentą ir paimtų avansą. Geram stogo dangų tiekėjui nereikia skambinti ir klausti – kada pristatys stogo dangą, pas jį viskas vyksta pagal išlanksto suderintą laiką. Ir galų gale uždengtai stogo dangai tiekėjas turi išrašyti garantija, bei, žinoma, būti malonus, informatyvus ir sąžiningas! Štai tokių tiekėjų aš Jums ir linkiu.

Kreiner – stogo komplektas iki varžtelio. Daugiau informacijos filmuotoje medžiagoje.

Su pagarba,

Robertas Gervelis