fbpx
Menu

Stogo dengimas šiferiu: ką būtina žinoti

Lietuviai – nagingi žmonės, tad nieko keisto, kad daugelis jų vietoj tam tikro profesionalo samdymo nusprendžia patys atlikti darbus. Stogo dengimas – vienas iš tokių darbų. Nors specialistai akcentuoja, kad neturint užtektinai žinių ir patirties galima sukelti daugiau problemų (o vėliau gali tekti stogą net ir perdengti iš naujo), tačiau tautiečiai vistiek pasiryžta išbandyti savo jėgas.

Šiame straipsnyje padėsime savarankiškai padengti savo stogą šiferio danga, atsakysime į klausimus, kodėl verta rinktis šiferio dangą, kaip sutvarkyti šiferinę stogo dangą, nagrinėsime pagrindines klaidas ir pateiksime rekomendacijas bei naudojamus įrankius ir priemones. Net jei ir turite bazinių žinių, galbūt rasite niuansų, kurie padės darbą atlikti dar kokybiškiau.

Šiferinio stogo dengimas nėra labai sudėtingas. Svarbiausia žinoti dengimo technologiją ir tam tikras detales, kurios yra svarbios dengiant stogą.

Kodėl verta rinktis šiferinį stogą?

Stogo dengimas šiferiu – vienas dažniausių sprendimų. Ši stogo danga labai mėgstama lietuvių.

  • Šiferis yra gan ilgaamžė medžiaga. Investuojant į stogo dangą tiek pinigus, tiek laiką norisi, kad gautas rezultatas tenkintų kuo ilgiau. Šiferio tarnavimo laiko tarpas gali siekti nuo 10 iki 20 metų priklausomai nuo to, kaip tinkamai jį prižiūrėsite.
  • Gera garso izoliacija yra dar vienas pliusas. Namuose nesigirdės lietaus lašų kritimo, ledukų, vėjas netrukdys miegoti. Tačiau kilus dideliai krušai yra didelė galimybė, kad danga bus suskaldyta.
  • Stogo dengimas šiferiu geras, kadangi pasirinkus didelius šiferio lapus reikia mažesnio kiekio medienos lyginant su kitomis dangomis.
  • Šiferiniai stogai apskritai nėra brangūs, tačiau atrodo neblogai.
  • Galiausiai, šiferis nedega. Koks iš to pliusas? Kilus gaisrui kur kas paprasčiau užgesinti degantį objektą.

Stogo dengimas šiferių technologija yra gana greitas ir paprastas. Dėl lengvo dengimo samdytis profesionalų neverta, tačiau taupant laiką – būtina.

Kodėl neverta rinktis šiferinio stogo?

  • Nors ir šiferis patvari medžiaga, tačiau spalva pradeda blukti po 5-erių metų ir tai būna įrašyta gamintojo garantiniame lape.
  • Šiferis nėra idealiai išlietas, todėl per sujungimus žiemą pripusto sniego, todėl plėvelė turi būti pakankamai tvirta ir tarpusavyje sandariai suklijuota.

Jeigu Jūsų netenkina šiferinės dangos spalvos ilgaamžiškumas, kviečiame pasidomėti mūsų parduodamomis skardinėmis dangomis  https://kreiner.lt/produkto-kategorija/plienines-stogu-dangos/.

Senos stogo dangos naikinimas

Kaip dengti stogą šiferiu? Pirmasis žingsnis, kurį reikia padaryti planuojant dengti stogą, pašalinti seną dangą. Pasirūpinkite tinkamu jos utilizavimu. Jeigu ant stogo esanti plėvelė yra sugadinta – būtina ją pakeisti nauja. Plėvelė skirta, kad pro šiferį nepraeitų drėgmė, vėjas, kiti krituliai. Galima pasirinkti iš dviejų tipų plėvelių: difuzinės ir hidroizoliacinės.

Pasistenkite kuo tiksliau apsiskaičiuoti, kiek lakštų stogo Jums reikia. Visada įsigykite daugiau, o ne mažiau, kadangi pritrūkus gali nepavykti rasti reikalingų lakštų, nes šiferis nėra jau toks populiarus kaip anksčiau, todėl jis  nesandėliuojamas.

Šiferio dengimas

Šiferio dengimo procesas nėra sudėtingas ir dažnai nereikia jokios papildomos technikos darbams atlikti. Svarbiausia yra kruopštumas, kad visi šiferio lakštai būtų tvarkingai sudėti vienas šalia kito. Šiferis pradedamas dengti nuo apačios ir judama link viršaus. Naudokite specialius tvirtinimus, kurie padeda lakštams tvirčiau laikytis savose vietose.

Baigiamieji darbai

Uždengus stogą patikrinkite, ar visos konstrukcijos stovi stabiliai. Tuo pačiu būtinai pritvirtinkite lietvamzdžius ir panašią įrangą, kuri užtikrina kokybiškesnes gyvenimo sąlygas. Likusias nereikalingas medžiagas utilizuokite.

Dažniausiai pasitaikančios stogų dengimo klaidos:

  1. Nesandari plėvelė, kuri nesulaiko šilumos bei kritulių. Plėvelės pirkimui skirkite atitinkamą investiciją.
  2. Ta pati plėvelė būtinai turi būti įleista į lietaus lovelį. Taigi, pirkdami plėvelę žiūrėkite, kad ji nebūtų per trumpa.
  3. Konstrukcijai būtina naudoti medieną, kuri yra išdžiovinta. Tokiu atveju jos dydis nebesikeis.
  4. Ieškodami Jums labiausiai tinkamos dangos nepamirškite, kad Lietuvoje yra keturi metų laikai. Juolab, vakaruose vyrauja drėgmė, kai tuo tarpu suvalkuose ne taip dažnai lyja, kaip likusioje šalyje.
  5. Rekomenduojame pirkti stoto dangą su garantija. Net ir pigesnis pasirinkimas be garantijos yra blogas žingsnis. Kodėl? Kadangi gamintojas ne visada gali 100 % garantuoti, kad tam tikra prekių dalis yra tokia, kaip likusios. Būtent garantija ir užtikrina, kad neteks mokėti du kartus.
  6. Jokiu būdu nepjaustykite lakštų ant stogo. Kai kurie žmonės būtent šiferinius lakštus ir pjausto, kadangi galvoja, jog taip gali sutaupyti laiko. Nuo pjaustomų lakštų kilusios dulkės gali prilipti prie stogo dangos ir tose vietose liks dėmės.

Keičiant stogą rekomenduojame pasirūpinti šiomis priemonėmis:

  1. Kokybiškas polietilenas.
  2. Žirklės, plaktukai, varžtai…
  3. Įranga, kuri leidžia dirbti aukštyje: pastoliai, kilnojama platforma.
  4. Virvės, kuriomis rekomenduojama prisirišti.
  5. Stogo danga.
  6. Konteineris, kur bus dedama sena stogo danga.

Šiferinio stogo keitimas nėra sudėtingas, tačiau norint, kad visi darbai būtų atlikti itin kokybiškai ir tarnautų ilgai – tokiu atveju kur kas geriau kreiptis į profesionalus, kurie stogą dengs už Jus.

Kreipkites į mūsų stogų dengimo specialistus: Stogų dengimas.

Patiko?